czwartek, 1 grudnia 2011

curry z warzywami

 Dziś jedna z bardzo wielu wariacji warzywno-mięsno-ryżowych, które robię, gdy zależy mi na czasie i brakuje pomysłu. Nie będę nikogo zniechęcać do sosów ze słoika, to ciekawa baza, z której można ulepić jak z plasteliny, za każdym razem coś innego. Tym razem pikantny sos curry (z założenia służący do zalania nim usmażonego kurczaka i podania z ryżem) został podstawą dania trochę szalonego i wymyślonego na poczekaniu. To tylko luźny pomysł, chodzi o to, żeby nie trzymać się żadnego przepisu, zwłaszcza tego na opakowaniu:) Ja zrobiłam to tak:


czas: 25 minut
koszt: ok. 14 zł
porcje: 3-4 (aby nastąpiło cudowne rozmnożenie, można dodać więcej ryżu)

POTRZEBNE:
* mięso mielone, ok. pół kilo,
* 1-2 cebulki,
* kolorowe papryki,
* marchewka,
* dwa woreczki brązowego ryżu
                                            * sos curry ze słoika

ZROBIĆ, CO NASTĘPUJE:
1. Ugotować ryż. Pokroić warzywa w dowolne kształty, marchewkę radzę w słupki.
2. Na rozgrzaną patelnię z odrobiną oleju wrzucić w kolejności: cebulkę, mielone, marchewkę, paprykę. Wtedy marchewka będzie jeszcze trochę chrupiąca, a papryka już nie surowa.
3. Kiedy ryż się ugotuje, wrzucić go na patelnię, posmażyć chwilę, aż wchłonie sok z warzyw.
4. Zalać wszystko sosem, poczekać, aż się zagotuje. Być może trzeba będzie doprawić.I to wszystko. Można zmienić sos, zamiast ryżu użyć makaronu, mielone zmienić na kurczaka, wybrać inne warzywa... Możliwości jest mnóstwo. Jedyna droga na skróty, której zupełnie nie pojmuję, jest gotowy sos bolognese - zawsze robię go sama (robi go też Sandra - przepis). Z innych korzystam, raczej rzadko, ale zdarza się. Staram się tylko zostawić pole dla wyobraźni i tego, na co mam akurat ochotę:).

A Wy? Przyznajcie się do gotowania "na skróty":)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Durszlak.pl